468 60 x ADS
تهران
27 °C
آخرین اخبار

خانه » مجله خانواده » دکوراسیون » آموزش گام به گام تعویض رومبلی

آموزش گام به گام تعویض رومبلی

hou4171 آموزش گام به گام تعویض رومبلی

اگردوست دارید با کمترین هزینه پارچه رومبلی خود را تعویض کنید ما در این مطلب قدم به قدم این کار را به شما آموزش می دهیم.

صندلی و مبلمانی که استخوان بندی قوی اما روکش های زشت یا رنگ و رو رفته دارند را می توان با رومبلی های زیبا نونوار کرد. برای این کار هم لازم نیست کلی هزینه کنید و آن را به تعمیرگاه مبل بفرستید. خودتان در خانه با داشتن وسایل لازم می توانید این کار را انجام دهید.

پیش به سوی نونواری

از تعویض پارچه های قدیمی یا نامناسب هراس نداشته باشید. اگر استخوان بندی صندلی موردنظر خوب است و ارزش به‌روزرسانی دارد، دست به کار شوید و لباسی نو به تن او کنید.

وسایل موردنیاز :

•  گاز انبر
• دوربین یا کاغذ یادداشت و مداد
• ماژیک
• قیچی
• منگنه و سوزن منگه
• پنبه لایه یا ابر ۱٫۳۰ سانتی متری
• پارچه رومبلی (حدود ۵ متر)
• سوزن ته گرد
• طناب تافته ۵/۳۲ اینچ
• چرخ خیاطی و نخ مخصوص پارچه رومبلی
• چسب یا حاشیه های دوردوزی مبل (اختیاری)
• چسب پارچه (اختیاری)
• پارچه مشکی برای زیر صندلی

hou4172 آموزش گام به گام تعویض رومبلی

مرحله یک
روکش مشکی زیر صندلی ها و همه میخ ها و پونزهای موجود در صندلی را جدا کنید. برای به یاد ماندن جزئیات کار، از آن عکس بگیرید یا مرحله به مرحله همه چیز را یادداشت کنید. یا حتی می توانید برای مراحل دوباره نصب از همه چیز فیلم بگیرید تا خاطرتان بماند باید چه چیز را کجا بگذارید و چه کار کنید. قسمت بالای بخش های جدا شده را علامت گذاری کنید. مغزی ها و میخ ها را برای استفاده در تکه های جدید نگهدارید.

hou4173 آموزش گام به گام تعویض رومبلی

ادامه مرحله یک
ترفند: سعی نکنید که پارچه را پاره کنید زیرا باید از آن به عنوان الگو استفاده کنید. اگر میخ ها و پونزها بسیار محکم به صندلی نصب شده اند، سعی کنید خیلی آهسته با پیچ گوشتی و به کمک چکش آنها را شل کنید. برای جدا کردن درزهای تکه های مختلف پارچه  نیز از قیچی استفاده کنید.

hou4174 آموزش گام به گام تعویض رومبلی

مرحله دو
همه ابر و پنبه لایه های قدیمی را از صندلی جدا کنید. فنرها را چک کنید و اگر به تعمیر نیاز دارند این کار را انجام دهید. اگر لازم است یا دوست دارید، می توانید چوب بدنه صندلی را سنباده بکشید، بتونه بزنید و رنگ کنید. در این حالت باید اجازه دهید تا رنگ صندلی خشک شود.

hou4175 آموزش گام به گام تعویض رومبلی

مرحله سه
از لایه ابر یا پنبه ای موجود به اندازه پشتی و نشیمنگاه صندلی برش دهید. همه آنها را با پونز یا میخ کوچک به صندلی وصل و لبه های آن را بسیار تمیز  با دقت به کناره ها تا کنید.

hou4176 آموزش گام به گام تعویض رومبلی

مرحله چهار
پارچه رومبلی جدید را به صورت پشت و رو پهن کنید. پارچه قدیمی را پشت و رو روی آن بیندازید. پارچه قدیمی در این حالت الگوی پارچه جدید می شود و با توجه به جهت نقش و نگار پارچه آن را برش دهید. البته باید از هر طرف به اندازه ۵ تا ۷ سانتی متر اضافه تر برش دهید زیرا هنگام وصل و دوخت آن باید تا شود. این قسمت جایی است که می توانید هنگام منگنه کاری آن را در دست بگیرید.

hou4177 آموزش گام به گام تعویض رومبلی

مرحله پنج
قسمت های مختلف و ضروری پارچه را علامت گذاری کنید.

hou4178 آموزش گام به گام تعویض رومبلی

مرحله شش
پارچه اصلی رومبلی را روی صندلی قرار دهید. پارچه را بسیار محکم بکشید و در محل درست خود با منگنه یا میخ سفت کنید. برای اطمینان، از سوزن منگنه بیشتر استفاده کنید. البته حواستان باشد که سوزن منگنه ها را در پشت صندلی بزنید تا بعدا بتوانید آن را با پانل پشتی بپوشانید. در انتها نیز پارچه اضافی را قیچی کنید.

hou4179 آموزش گام به گام تعویض رومبلی

مرحله هفت
از پارچه قدیمی به عنوان الگو و راهنمای کار خود استفاده کنید. عرض و طول حاشیه های پارچه را اندازه گیری کنید. نواری به اندازه مورد نیاز از پارچه جدید برش دهید. حتما در نظر داشته باشید که یک یا دو سانتی متر بزرگ تر از اندازه اصلی پارچه را ببرید زیرا باید دوخته شود.

hou4180 آموزش گام به گام تعویض رومبلی

مرحله هشت
با بخیه دو طرف نوار پارچه ای را اطراف ریسمان تافته شده به هم کوک بزنید و حدود ۱٫۵ سانتی متر از آن اضافه بگذارید. سپس نوار را بسیار تمیز و در نزدیک ترین حد ممکن به طناب با چرخ خیاطی بدوزید.

hou4181 آموزش گام به گام تعویض رومبلی

مرحله نه
پارچه اضافه مانده از نوارها را به پارچه کف صندلی وصل کنید. برای تمیزی کار حتما گل ها یا طرح پارچه ها را با هم یکی کنید. مکان حاشیه های زیرین پارچه را علامت گذاری کنید. حاشیه و لبه دوزی مغزی دار را در جایگاه درست صندلی بدوزید. نوار را از پشت صندلی آغاز و در پشت آن نیز پایان دهید.

hou4182 آموزش گام به گام تعویض رومبلی

مرحله ده
پارچه لبه کناری صندلی را پشت و رو روی صندلی برگردانید. درست از لبه حاشیه های مغزی دار لبه صندلی، آن را  منگنه کاری کنید.

hou4183 آموزش گام به گام تعویض رومبلی

مرحله یازده
لبه های اضافی پارچه را به داخل تا کنید، آنها را سفت بکشید و با منگنه به پشت صندلی محکم کنید. در زاویه صندلی پارچه را برش دهید تا گرد و تمیز به داخل تا شوند.

hou4184 آموزش گام به گام تعویض رومبلی

مرحله دوازده
پارچه پشتی را در جای خود قرار دهید و با منگنه آن را در محل خود منگنه کنید. حتما پارچه را سفت بکشید تا شل نشود یا چین نخورد.

hou4185 آموزش گام به گام تعویض رومبلی

مرحله سیزده
پارچه پشت صندلی را اطراف نوار تا کنید و محکم به سمت پایین پانل پشتی بکشید تا سفت شود. لبه پایینی را به زیر کفی صندلی تا کنید و با منگنه آن را ثابت کنید.

نکته: با استفاده از چسب پارچه یا سوزن ته گرد یا پونز قسمت های اضافه پارچه را در پشت صندلی جمع کنید.

hou4186 آموزش گام به گام تعویض رومبلی

مرحله چهارده
تکه ای از پارچه مشکی را برای زیر صندلی برش دهید. برای این منظور می توانید از پاچه قدیمی به عنوان الگو استفاده کنید. صندلی را وارونه کنید و پارچه مشکی را به زیر صندلی منگنه کنید.

hou4187 آموزش گام به گام تعویض رومبلی

پایان کار
صندلی را برگردانید و از رومبلی جدید خود لذت ببرید.

منبع : برترین ها

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

محبوب ترین فیلم ها

جدیدترین فیلم ها

کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد